Przykłady z praktyki


Nikita
Autyzm atypowy, Autyzm dziecięcy 8 lat
Nikita urodził się jako zdrowe dziecko podczas normalnego porodu. Aż do wieku trzech lat jego rozwój wydawał się być całkiem normalny. W wieku lat trzech rodzice zauważyli opóźniony i nienormalny rozwój mowy dziecka oraz zachowania w stosunku do otoczenia.
Paolo
Zespół Downa 8 lat
Paolo jest obecnie ośmioletnim chłopcem z Zespołem Downa u którego niekorzystną prognozę w wieku niemowlęcym udało się zmienić dzięki leczeniu aminokwasami.
Stefanie
Mózgowe porażenie dziecięce MPD 10 lat
Ze Stefanią po raz pierwszy spotkaliśmy się przed pięciu laty w gabinecie wspaniałej fizjoterapeutki Marianny Lopez w Austrii w mieście Graz.
Jakub
Mózgowe porażenie dziecięce MPD 2 lata
Jakub w chwili obecnej ma 2 lata, jest bardzo spokojny i grzeczny, jest mądrym chłopcem, którego interesuje wszystko co go otacza.
Cagala Tanja
Mózgowe porażenie dziecięce MPD 13 lat
Tanja urodziła się przedwcześnie w 28 tygodniu ciąży. Następujący rozwój psychomotoryczny jest zaburzony, zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce.
Elisa
Mózgowe porażenie dziecięce MPD 24 lata
W dzieciństwie u tej dziewczynki zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce. Uszkodzeniu aparatu ruchu z symptomatyką tetraparezy spastycznej towarzyszyło wyraźne ogólne opóźnienie w rozwoju.
Savenko Tatjana
Udary mózgu i urazy głowy 23 lat
Niemiecka dziewczyna Tatjana przeszła w roku 2006 lata ciężki uraz głowy w następstwie poważnego wypadku samochodowego.